Mając 21lat, dzięki Akademickim Inkubatorom Przedsiębiorczości otworzyłam Agencję Hostess InPlus. Dziś Agencja InPlus ma oddziały w trzech miastach, zrealizowała setki eventów i współpracuje z ponad 1000 hostess z całej Polski. Więcej o InPlus można dowiedzieć się na stronie www.hostessy-inplus.pl AIP dają szansę młodym, ambitnym ludziom by stawiać pierwsze kroki w świecie biznesu. Zapewniają pomoc prawną i księgową, udostępniają biuro oraz pomagają nawiązywać kontakty biznesowe. Każdemu studentowi, który chce prowadzić własną firmę polecam współpracę z AIP.

Katarzyna Kural
Absolwentka Wyższej Szkoły Europejskiej
im. ks. Józefa Tischnera

Wyższa Szkoła Europejska jest partnerem AIP Group w realizacji autorskiej strategii „Droga do Polski Przedsiębiorczej” która została wybrana najważniejszym projektem dla przyszłości polskiej gospodarki, finansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Z myślą o pracowitych i kreatywnych studentach, którzy zamierzają swoją wiedzę, umiejętności i pomysłowość skoncentrować na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, został uruchomiony Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości WSE. Tym samym Wyższa Szkoła Europejska w sposób bezpośredni oferuje młodym osobom innowacyjny system wsparcia przedsiębiorczości w Polsce.


Dlaczego warto rozpocząć swoją działalność w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości?

1. Innowacyjne rozwiązania prawne : Fundacja AIP umożliwia ludziom korzystanie ze swojej osobowości prawnej. Mogą oni założyć własną działalność funkcjonującą formalnie jako komórka organizacji, a w rzeczywistości będącą ich samodzielnym przedsięwzięciem. Pozwala to oszczędzić młodemu przedsiębiorcy zarówno czas związany z oczekiwaniem na założenie działalności gospodarczej jako podmiotu, jak również środki niezbędne do jej otwarcia. Ponadto osoba prowadząca firmę w ramach AIP nie figuruje w rejestrach jako osoba prowadząca indywidualną działalność gospodarczą, w związku z czym nie ma obowiązku opłacania składki ZUS dotyczącej przedsiębiorców oraz nie blokuje sobie możliwości korzystania z programów pomocowych, które zarezerwowane są dla osób nie prowadzących działalności przez pewien okres wstecz.

2. Zakładając firmę w AIP, otrzymujemy pełne wsparcie w zakresie prowadzenia księgowości swojej firmy. AIP dba o to, by wszystkie dokumenty były sporządzone zgodnie z obowiązującymi zasadami oraz zaksięgowane i zgłoszone do odpowiednich urzędów w wyznaczonym terminie.

3.
Osoba prowadząca firmę w AIP otrzymuje w pakiecie również obsługę prawną. Ma ona do swojej dyspozycji prawników z Działu Prawnego AIP, nadzorowanego i prowadzonego przez jedną z najlepszych kancelarii prawnych w Polsce.

4.
Każda firma działająca w programie preinkubacji AIP otrzymuje do dyspozycji swoje indywidualne konto bankowe, na które trafiają wszystkie wypracowane przez nią dochody.

5.
Od momentu założenia własnej firmy w ramach AIP do momentu opuszczenia Fundacji, przedsiębiorca może liczyć na wsparcie pracowników Inkubatora w zakresie doradztwa związanego z prowadzeniem działalności.

6. Co roku o AIP i działających w ramach Fundacji firmach pojawia się kilka tysięcy informacji w mediach. Najlepsze z firm promowane są na największych portalach informacyjnych (WP, Onet, Interia, Gazeta.pl), w dziennikach, tygodnikach i miesięcznikach (Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Puls Biznesu, Wprost, Newsweek), stacjach radiowych i telewizjach regionalnych i ogólnopolskich (TV Biznes, TVN CNBC).

7.
W ramach programu firma otrzymuje dostęp do powierzchni biurowej Inkubatora.

8.
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, poprzez program spotkań biznesowych i rozwijania kontaktów międzyludzkich, budują społeczność innowacyjnych przedsiębiorców w całej Polsce.

9.
Najbardziej innowacyjne projekty są poddawane analizie oraz finansowane przez jeden z pierwszych fundusz zalążkowy w Polsce, skierowany do ludzi młodych - AIP Seed Capital.

Osoby zainteresowane programem proszone są o ustalenie spotkania:

  • z Panią Anetą Milczarek, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel.: 785 805 022 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00

 

www.inkubatory.pl

„W Polsce Przedsiębiorczej praktyczna edukacja biznesu to przede wszystkim rozwijanie pasji, kreatywności i praktycznej przedsiębiorczości. Stawiamy na kształtowanie aktywnych postaw, odkrywanie swoich mocnych stron i predyspozycji oraz budowę pozytywnego wizerunku przedsiębiorcy.”

www.przedsiebiorca.pl


„Każda młoda osoba chociaż raz powinna spróbować swoich sił w biznesie. Dlatego też stworzyliśmy największa w Europie sieć 35 Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.”

www.inkubatory.pl

Załączniki:
Pobierz plik (aip_prezentacja.pdf)AIP - prezentacja