Biuro Karier obserwując zmiany jednocześnie odpowiadając na potrzeby rynku pracy postanowiło włączyć się w organizację corocznych wydarzeń w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w celu przybliżenia studentom idei przedsiębiorczości.

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2016

Zdjęcia

Program 14-20 Listopada 2016

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2015

Już po raz siódmy Biuro Karier Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie włączyło się w organizację wydarzeń w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2015.W dniach 16-22 listopada br. odbyło się szereg bezpłatnych spotkań w murach naszej Uczelni.

 • Studenci z pomysłem na biznes mieli możliwość odbycia INDYWIDUALNEJ KONSULTACJI BIZNESOWEJ. Doradcy z AIP Kraków podpowiadali studentom m.in. jakie działania powinni podejmować aby zrealizować marzenia o własnej działalności gospodarczej.

Ponad 200 uczniów szkół średnich wzięło udział w wykładach otwartych:

 • PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W PIGUŁCE
 • DLACZEGO WARTO ZADBAĆ O SWOJE WYKSZTAŁCENIE?
 • JESTEŚ LEPSZY NIŻ MYŚLISZ. PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ JEST W TOBIE to tytuł warsztatów podczas których młodzi ludzie mogli zdobywać wiedzę z zakresu kompetencji przedsiębiorczych i inteligencji emocjonalnej oraz dowiedzieć się jak powinni rozwijać swoje talenty i wykorzystywać ich potencjał.

Dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

Szczegółowy program pobierz poniżej!

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2014

W dniach 17-23 listopada 2014 roku Biuro Karier Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, miało miejsce szereg bezpłatnych spotkań zorganizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2014 pod hasłem „Bo przedsiębiorczość ma wiele twarzy”.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ogólnoświatowa inicjatywa, której celem jest wspieranie i rozwijanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży. W tym samym czasie, na całym świecie, odbywają się tysiące inspirujących spotkań młodych ludzi z pracodawcami, mentorami i inwestorami. Biuro Karier Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, co roku włącza się w tę inicjatywę organizując na uczelni wydarzenia:

 • spotkanie warsztatowe RECEPTA NA SUKCES – CWANIACTWO CZY BUDOWANIE RELACJI?
 • wykład dla uczniów PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W PIGUŁCE
 • wykład dla uczniów MATURA I CO DALEJ?
 • warsztat coachingowy JAK ZAKOCHAĆ SIĘ W PIENIĄDZACH I SPRAWIĆ, BY ZAKOCHAŁY SIĘ W TOBIE?
 • warsztat coachingowy MONEY COACHING - TALENTY ZA TALENTY
 • warsztat coachingowy START ZMIANA!

W wydarzeniach łącznie udział wzięło około 500 uczniów Szkół Średnich oraz ok. 180 studentów/osób w spotkaniach coachingowych.

Szczegółowy program pobierz poniżej!

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2013

W wydarzeniach, zorganizowanych przez Biuro Karier WSE w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2013, łącznie uczestniczyło 493 osoby. Byli to studenci, absolwenci oraz słuchacze studiów podyplomowych WSE, studenci krakowskich uczelni, przedstawiciele firm, w tym partnerzy Biura Karier WSE oraz osoby zainteresowane przedsiębiorczością, zakładaniem i prowadzeniem własnych działalności gospodarczych. Liczną grupę stanowili uczniowie szkół średnich - łącznie udział wzięło 369 uczniów, w tym dla 150 uczniów zZespołu Szkół Zawodowych w Wadowicach wykładPrzedsiębiorczość w pigułce został przeprowadzony bezpośrednio w ich siedzibie.

Program wydarzeń ŚTP stworzył możliwość uczestnictwa w wykładach z zakresu zagadnień prawnych dotyczących tworzenia i prowadzenia przedsiębiorstw oraz kodeksu pracy (wykład przeprowadził przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy), w warsztatach z coachingu kariery oraz sposobów radzenia sobie ze stresem, w grze Cashflow. Ponadto z dużym zainteresowaniem spotkała się dyskusja panelowa pt. Robienie interesu życia – czyli startupy oczami inwestorów i młodych przedsiębiorców.

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2012

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, propagująca przedsiębiorczość wśród młodych ludzi, po raz czwarty włączyła się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2012. Bogaty program wydarzeń, przygotowany przez Biuro Karier WSE, skierowany był do szerokiego grona odbiorców. Różnorodna tematyka, oraz zaproszeni prelegenci – eksperci w swoich dziedzinach, wzbudziła duże zainteresowanie.

Wykład wygłosili m.in. 

 • Roland Ayinda – Dom  Maklerski BDM
 • Marcin Bielówka - Krakowski Park Technologiczny
 • Dariusz Bembenek – Krakowski Park Technologiczny
 • Marcin Golec - Prawnik, specjalista ds. prawa gospodarczego
 • Kamila Golec – Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości
 • Sebastian Kolisz - Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości
 • Przemysław Kowalski - Kancelaria Finansowa Pyffel&Partners
 • Janusz Różanka - Doradca finansowy

W wydarzeniach zorganizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2012, przez Biuro Karier WSE, łącznie udział wzięły  522 osoby.

Studenci, absolwenci oraz słuchacze studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Studenci największych Krakowskich Uczelni: AGH; AWF; PK; UEK; UJ; CM UJ; UR. Przedstawiciele firm – w tym partnerzy Biura Karier WSE, oraz osoby zainteresowane przedsiębiorczością, zakładaniem i prowadzeniem własnych działalności gospodarczych. Liczną grupę stanowili uczniowie szkół średnich, m.in. XX Liceum Ogólnokształcące w Krakowie oraz Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, łącznie w wykładzie „Przedsiębiorczość w pigułce”udział wzięło 275 uczniów. Dla Zespołu Szkół w Wadowicach to już stały element programu nauczania.

Studenci WSE bardzo wysoko ocenili  turniej/gra Cashflow. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady:„Zagadnienia prawne dotyczące tworzenia i prowadzenia przedsiębiorstw, instytucji „ ; „Jak pozyskać środki na uruchomienie własnej działalności gospodarczej” oraz „ Efektywne techniki i narzędzia prezentacji pomysłów”.

Szczegółowy program pobierz poniżej!

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2011

 

W wydarzeniach zorganizowanych przez Biuro Karier WSE w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości łącznie udział wzięło 290 osób, w tym studenci krakowskich uczelni WSE, UJ, UEK, AGH, osoby zainteresowane ideą przedsiębiorczości oraz uczniowie szkół średnich takich jak: XII LO w Krakowie, Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2, Zespół Szkół im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach , Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3 w Krakowie.

Wśród studentów największym zainteresowaniem cieszyło się seminarium pt. „Po pierwsze sprzedaż. Skuteczna motywacja. Proces sprzedaży. Techniki negocjacyjne." które poprowadził Tomasz Farny z Centrum Transferu Technologii Medycznych Park Technologiczny. 
Wśród uczniów szkół średnich największym zainteresowaniem cieszył się wykład przeprowadzony przez Sebastiana Kolisza, dyrektora Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości pt. „Z przedsiębiorczością za pan brat".

Partnerami WSE w ramach ŚTP było:

Centrum Transferu Technologii Medycznych Park Technologiczny,
Akademicki inkubator Przedsiębiorczości,
Firmę Click Community.

Szczegółowy program pobierz poniżej!

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2010

 

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2010 Biuro Karier WSE zorganizowało szereg wydarzeń m.in. wykład dla uczniów: „Lekcja przedsiębiorczości w pigułce”, szkolenia dla studentów: „Dotacje na start firmy”, wykładu konwersatoryjnego dla nauczycieli: „Jak uczyć przedsiębiorczości”,  spotkania:  „Open Space Technology”. W tygodniu przedsiębiorczości łącznie uczestniczyło około 600 osób, w tym 2/3 uczniów.

Szczegółowy program pobierz poniżej!

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2009

 

W dniu 19 listopada 2009 r. po raz pierwszy Biuro Karier Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera zorganizowało Dzień Przedsiębiorczości włączając się tym samym w nurt wydarzeń realizowanych od 16 do  22 listopada 2009 r. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Poniżej przedstawiamy główne inicjatywy zaproponowane i zrealizowane przez BK WSE:

Aatrakcyjne i nowatorskie warsztaty z zakresu przedsiębiorczości dla uczniów i studentów. 

Celem tych działań była promocja idei biznesu i przedsiębiorczości w kształtowaniu własnej kariery oraz pomoc w rozwijaniu niezbędnych umiejętności.
 
Dyskusja panelowa dotycząca zakładania własnej firmy  

Kwestie poruszane w trakcie dyskusji:

 • Zatrudnienie – przyciąganie i zatrzymywanie wykwalifikowanych pracowników.
 • Marketing w sprzedaży – najważniejsze rzeczy do zapamiętania.
 • Plusy i minusy internetu w porównaniu z  kontaktem bezpośrednim („face to face”).
 • Pieniądze, biurokracja i podatki.
 • Samoorganizacja i  zarządzanie czasem.
 • Czego należy nauczyć przedsiębiorców.

Dyskusja była skierowana do wszystkich zainteresowanych zakładaniem działalności gospodarczej, prowadzących własny biznes oraz tych, którym idea przedsiębiorczości jest bliska.

Spotkanie „The Open Business Networking”

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm i organizacji zaangażowanych 
w działania realizowane w ramach  Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (AGH, WSE, SP 72, Cracow Life, Lunar Logic Polska, PMR, Gridwise Tech, IT w Krakowie, Cracow Network) oraz wszyscy zainteresowani.  
 
Miało ono na celu integrację środowiska biznesowego i było okazją  do wymiany doświadczeń i poglądów oraz nawiązania kontaktów. Dało również szansę społeczności biznesowej na łączenie się z następnym pokoleniem talentów.
Inspiracją dla naszego przedsięwzięcia były organizowane  „Enterprise Tuesday” 
w Cambridge oraz „First Tuesday” w Londynie.

Warsztaty, dyskusję panelową oraz  spotkanie „The Open Business Networking”  poprowadził znany promotor przedsiębiorczości Richard Lucas, prezes PMR Ltd.