Oferta praktyk na stanowisku:

Wolontariusz/ka podczas wydarzeń wytchnieniowych dla rodzin z Ukrainy i Polski organizowanych przez Stowarzyszenie Mudita

O NAS

Stowarzyszenie Mudita pomaga bliskim osób z niepełnosprawnościami. Chcemy otoczyć rodziny osób z niepełnosprawnościami siecią wsparcia i zadbać o ich podstawowe potrzeby: do odpoczynku, wsparcia psychologicznego, informacji - po to, żeby żyło im się łatwiej. W programie wytchnieniowym organizujemy spotkania dla rodzin osób z niepełnosprawnościami. Rodzice i inni opiekunowie/opiekunki mogą wziąć udział w warsztatach rękodzieła, obejrzeć ciekawą wystawę lub uczestniczyć w różnych zajęciach, a także poznać się i porozmawiać z innymi osobami w podobnej sytuacji. Dzieciom w tym czasie zapewniamy opiekę, organizujemy kreatywne zajęcia, zabawy lub animacje.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

Twoim zadaniem będzie:

- opieka nad dziećmi i dorosłymi osobami z niepełnosprawnością podczas wydarzeń wytchnieniowych,

- udział w organizowaniu spotkań i warsztatów wytchnieniowych, kulturalnych, integracyjnych, pikników rodzinnych lub wyjść w ciekawe miejsca.

- pomoc w prowadzeniu zajęć kreatywnych, terapii zajęciowej lub animacji dla dzieci, a także warsztatów dla dorosłych.

KOGO SZUKAMY?

Ta oferta jest dla Ciebie, jeśli:

- łatwo nawiązujesz i podtrzymujesz kontakty z ludźmi,

- utożsamiasz się z misją naszej organizacji,

- mile widziana znajomość tematyki niepełnosprawności.

CO OFERUJEMY?

- opiekę merytoryczną ukraińsko i polskojęzycznego koordynatora,

- zdobycie doświadczenie zawodowego,

- superwizję i możliwość rozwoju w super zespole.

- wsparcie w bieżących trudnościach i wątpliwościach

- możliwość realizacji własnych pomysłów przy organizacji wydarzeń,

- umowę wolontariacką i zaświadczenia niezbędne do realizacji praktyk lub stażu.

Prześlij zgłoszenie/CV wraz z klauzulą RODO (!) na adres:

www.stowarzyszeniemudita.pl

facebook.com/stowarzyszeniemudita

Załączniki:
Pobierz plik (1.pdf)1.pdf